Sağlıklı Zayıflama
Sağlıklı Zayıflama

Zayıflama bildiğiniz üzere kilolu kişilerin en büyük sorun veya dertlerinden biridir. Çoğu ev hanımı zayıflamayı bir hâyal olarak düşünür. Zayıflama kimi kişilerin gözünde tamamen işkence ve çile olarak değerlendirir.

Oysaki aslında zayıflama, fazla kilolardan arınma hem kişinin fiziksel görüntüsü için hemde kişinin bireysel sağlığı için çok önemlidir. Çoğu birey zayıflamak için sadece diyet yapılabileceğini düşünür. Halbuki zayıflamak için sadece diyet kesinlikle yeterli değildir. Diyet yapmanın yanında, dengeli besinler tüketmek, spor ve egzersiz yapmak kesinlikle büyük unsurlardandır.Diyet yaparken kesinlikle en yakın sağlık kuruluşlarından doktorunuza başvurmalısınız. Kendi kafanızdan uydurduğunuz diyetler, sizin sağlığınıza zayıflayarak güzelleştireceğiniz vücudunuza büyük ve kalıcı zararlar verebilir. Vücudun günlük gereksinim ihtiyacını karşılayamadığınız zaman kişilerde sağlık sorunları ortaya çıkar. Bunun en büyük belirtileri, karın ağrıları, sancılar, sürekli baş dönmeleri, göz kararması gibi sorunlar kişinin dengesiz beslendiğinin büyük göstergesidir.

Spor yapmak diyetin yanındaki en sağlıklı ve en gerekli olan zayıflama yöntemidir. Spor ayrıca her bireyin yapması gereken bir unsurdur. Sporu, bir seferde çok yapılması fakat süreklilik yerine aralıklarla yaptığımızda hiç bir etkisini göremeyiz. Sporu devamlı ve vücudun yeterliliği kadar yapmalıyız. Peki bu yeterlilik ne kadar bir süredir, bir kişinin herhangi bir yürüyüş yolunda 15 dakika yürümesi bile 1 ay gibi kısa bir sürede, çok sağlıklı bir biçimde kilo vermesine sağlayacaktır. Kişi düzenli sporun yanında diyet yaptığında ise vücut tamamen fazlalık ve istenmeyen yağlardan kurtulacak, fiziksel olarak mükemmel bir görünüme bürünecektir.

Zayıflama hapları vücudun yardımcı asitler ile yağlarının erimesine dışkı ( idrar ) veya terleme yolu ile atılmasını sağlamaktadır. Fakat her ilaç kesinlikle ve kesinlikle zayıflamaya yardım olacak gözü ile bakılmamalıdır. Çünkü ne kadar hızlı zayıflariseniz o kadar hızlı vücudunuzun direnci ve sağlığı düşecektir. Sağlıksız bir vücut kesinlikle daha sonra verdiğiniz kiloların en az 2 katını hastalıklı zamanlarınızda geri almak zorunda kalabilirsiniz. Bu yüzden de kurtulamadığınız kilolar size onca çile ve dertden sonra daha fazla olarak karşınıza çıkacaktır.

Zayıflamayı sadece görüntü için değil, sağlığınız içinde düşünmelisiniz. Çünkü, sağlıklı bir insan dengeli kiloya sahip olan bir insan demektir. Zayıflamak içinde kafanızdan uydurduğunuz veya duyduğunuz yöntemleri değil, en yakın sağlık kuruluşlarından hekim tavsiyesi ile yapınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here