Lahana Hapının Zarararları
Lahana Hapının Zarararları

lahanadiyeti.net olarak kullanıcılarımızın sağlığını önemsediğimiz için Lahana hapı konusunda bilgilendirici bir yazı paylaşmaya karar verdik. Bu vesileyle kendi sağlığınız için 1 günlük araştırma yapmaktan kaçınmamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Sağlık konusunda yapılan hatalar dönüşü olmayan kalıcı rahatsızlıklara sebep olabilmektedir. Sağlık hapı kullanan bir kullanıcı mesajını da bu vesileyle sizlerle paylaşmak istiyoruz. Aşağıda vereceğimiz örnekte annesi biber hapı kullanan bir ziyaretçinin yorumunu sizinle paylaşmak istiyorum.

Meksika Biber hapı diye bir zayıflama ürününü annem internet üzerinden sipariş etmiş ve bizden gizli (öğrensek asla izin vermezdik zaten!) kullanmış. Bir ay yani 30 kapsülün tamamını. Normal de zaten diyetisyen kontrolün de zayıflamaya başlamıştı. Ek olsun diye almış. Sonucun da ne oldu dersiniz? Annem o 1 ay da, hatta yarattığı tahribat üzerine 1 buçuk ay hiç kilo veremedi. Vucudunda ki yağ oranı arttı ve vucudu çok fazla su kaybetti. Bununla da kalmadı tabi, saçları inanılmaz döküldü. Şuan saç uzmanından yardım alıyoruz, çünki böyle giderse saçsız kalıcak annecim.

Diyeceğim şu; LÜTFEN KULLANMAYIN ŞU İLAÇLARI! DOKTORUNUZUN TAVSİYESİ DIŞIN DA YAKLAŞMAYIN BİLE! KENDİ SAĞLIĞINIZI UMURSAMIYORSANIZ BİLE YAKINLARINIZI, SEVDİKLERİNİZİ DÜŞÜNÜN. LÜTFEN!

Umarım yorumum yayınlanır da bu hataya düşecek bi kaç kişi de olsa hayatını mahvetmez.

Bugüne kadar ancak zahmetli pişirme yöntemleri ve katı rejimler yoluyla elde edilen sonuca, bu süper kapsüller sayesinde kolaylıkla ulaşacaksınız, Çünkü Lahana Çorbası Zayıflama Kapsülleri, normal lahana çorbasından 3 kat daha fazla zayıflatıcı etkisi olan madde içermektedir. Her bir kapsülde zayıflatıcı etkisi olan maddeler yüksek oranda konsantre edilmiş olarak bulunmaktadır. Bu maddeler vücutta anında aktif hale gelip doğal yolla etkisini gösterir; yağları çözer ve karın, bel, bacak ve kalçadaki fazla kiloların atılmasını sağlar. Vücuttaki yağ fazlası dışarı atılır. Bu yağ çözücü etkiden dolayı Lahana Çorbası Zayıflama Kapsülleri zamanın en doğal yağ yakıcısı sayılmaktadır. Çok kısa bir süre içerisinde kilolarınızdan bir bir kurtulacaksınız; üstelik kalıcı olarak yo-yo etkisi olmaksızın.” diye başlayan birsürü zayıflama haplarına ait reklam yazıları ile karşılaşmışsınızdır eminim. Fakat doğal olarak vücudun kısa sürede ekilendiği ilaç, hap vs. sağlık ürünlerinin doğal olması imkansızdır.

İnsanların hayatını tehlikeye atacak türdeki bu hapların kontrolsüz şekilde internet üzerinden ve eczanelerde reçetesiz düzeyde ulaşılabildiği şu günlerde, insan kime güveneceğini şaşırıyor. Şuan okuduğunuz bu makalenin sağında solundaki sponsor reklamlarda bile bu tür lahana hapı, biber hapı vs. zayıflama haplarının reklamını görmeniz mümkün. Makalede her ne kadar zararlarından bahsediyor olsak ta sitede yayınlanan reklamların kontrolü elimizde olmaması sebebiyle bu tür sorunlar söz konusu olabilmektedir.

Zayıflama Haplarının Zararları

  1. Öncelikle, zayıflama hapları öldürdü şeklinde medyaya yansıyan olayların hemen hepsinde kullanılan zayıflama haplarında sibutramin etken maddesinin aşırı miktarda bulunduğu ülkemizde de yapılan araştırılmalarda ispatlanmıştır. Sibutramin maddesi, diyet ve zayıflama ürünlerinde yaygın olarak kullanılan ve kimyasal adı sibutramin hidroklorür monohidrat olan bir ilaç maddesidir. ABD’de sibutramin içeren ilaçlar, obezite tedavisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Ancak ülkemizdeki zayıflama haplarından farklı olarak amerikan gıda ve ilaç otoritesinin (FDA)  limitleri aşılmadan kullanılmaktadır. Diğer bir ifadeyle sibutramin maddesi yasaklanmış bir bileşik değildir. Ancak sibutramin maddesi bir zayıflama hapında kullanılacaksa FDA nın verdiği üst sınır değerlerden fazla olmaması gerekir. Fakat, sibutramin içeren zayıflama ilaçları Avrupa Birliği ülkelerinde yasaklanmıştır. Ülkemizde bu konuda sağlık bakanlığının gerekli tedbirleri almaması, ve piyasada zayıflama ürünleri hakkında boşluk olması nedeniyle bir kısım zayıflama haplarında normalin çok çok üstünde sibutramin maddesi eklenerek satılmasına sebep olmaktadır.
  2. Ölümcül zayıflama haplarının diğer bir kısmında ise ülkemizde de yasak olan ephedra (efedra) maddesi var. Bu madde bitkilerden elde edilebildiği gibi laboratuar ortamlarında da üretilebiliyor. Efedrin olarak ta bilinen Ephedra maddesi, geçen yıllarda piyasadan toplatılan bazı zayıflama haplarında anormal düzeyde kullanıldığı tespit edilmişti. Fakat yine ülkemizdeki uygulamalardaki boşluklardan ötürü satılan zayıflama haplarında rastlamak tesadüf değildir.
  3. Zayıflama haplarında bulunan ölümcül kimyasal maddeler genelde yukarıda saydığımız iki ana etken maddeden oluşuyor. Bu etken maddeler elde edilmesi ucuz olduğu için zayıflama haplarında bolca kullanılıyor. Kullanımına sunulan kişilerin sağlıklarını tehlikeye atma pahasına sorumsuzca internetten siparişle ve eczanelerde reçetesiz şekilde satılmaktadır.
  4. Zayıflama hapı almak isteyen tüketiciler son derece bilinçsizler. Zayıflama hapları hakkında araştırma yapmadan yan etkileri hakkında bilgi sahibi olmadan ve en önemlisi de doktor kontrolünde bu hapları kullanmaya başlamamaktalar. Hapları satanlar ise öncelikle ithalatçılar ve üreticiler de kanunun açığını bulmuşlar ve sağlığa zararlı maddeler içeren ve reçeteli ilaç statüsünde satılması gereken bu zayıflama hapları ile ilaçlarını, tarım bakanlığından onay alarak gıda destek takviyesi olarak gösteriyorlar. O zaman da Sağlık Bakanlığının denetiminden kolaylıkla kaçılmış oluyor.
  5. Diğer yandan satılan zayıflama haplarının büyük kısmının etken maddesinin ne olduğu ve prospektüs gibi ayrıntılar yer almıyor. Özellikle kalp ve damar hastalıkları bulunan kişilerin içeriğini ve etken maddesini bilmedikleri zayıflama haplarından uzak durmaları tavsiye edilir. Zayıflama hapları kullananların büyük kısmı zaten obezite riski ile karşı karşıyadırlar. Beden Kitle endeksi 30 ve yukarısında olan bu kişilerde yoğun vücut ve kan yağlanması nedeniyle kalp ve dolaşım sistemi zaten zayıf durumdadır. Bunun üstüne bir de sibutramin veya efedra maddelerinin limitlerin çok üstünde yer aldığı zayıflama hapları kullanıldığında, kalp krizi riski ölümcül düzeylerde seyrediyor.
  6. Zayıflama haplarının yan etkileri araştırması, ürün almadan önce muhakkak yapılması gereken bir uygulamadır. Alacağınız zayıflama hapını internetten bir güzel araştırın. Hangi zayıflama hapı alacaksanız google da “……. zayıflama hapı zararları” veya “………. zayıflama hapı şikayet” şeklinde aratın. Şayet ürünün şikayeti fazla ise size güven vermiyorsa başka bir ürünü deneyin. Zayıflama hapları hakkında değişik Forum yazılarında kullanıcılar tecrübelerini paylaşıyorlar. Bunlardan da yararlanın. Şimdi piyasada gerçekten bitkisel özlerden yapılan ve sağlığa hiç bir zararı olmayan zayıflama hapları da var. Ancak sahtekarlar yüzünden malesef onlar da olumsuz etkileniyorlar. O nedenle zayıflama hapı isimleri üzerine iyi bir piyasa araştırması yaparak zayıflama haplarının tercihinde fayda var. Her ne kadar internet üzerinden inceleme yapmış olursanız olun doktorunuza danışmadan bu tür sağlığınıza etki edecek ürünleri kullanmayın!!!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here